Zwycięska passa podtrzymana!

Zwycięska passa podtrzymana!

Kolejne ligowe starcie przyniosło nam wyjazdowe spotkanie z walecznym na własnym terenie Myśliwcem Gostycyn, który w swoim dorobku potrafił urwać punkty kilku topowym drużynom naszej ligi. Po meczu pełnym walki, okraszonym sytuacjami z obu stron górą wyszli Zielono – Czarni, którzy wobec potknięć niektórych rywali umocnili swoją przewagę w tabeli.

Od początku oczekiwaliśmy głównie siłowej walki w środkowej strefie, w swoich założeniach dążyliśmy do szybkiego pressingu i utrzymania kontroli nad tempem gry, co miało zmusić gospodarzy do częstych błędów. Na owocność tego przebiegu nie trzeba było czekać, w 4 minucie gry sędzia główny słusznie wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem tej szansy okazał się Eliasz Kasica otwierając mecz na dobre. Myśliwiec nie złożył jednak broni, konsekwentnie krok po kroku próbował szukać swoich szans głównie za sprawą stałych fragmentów gry. W 30 minucie gry wreszcie dopięli swego, nasza niefrasobliwość w obronie kończy się wyrównaniem. Trzeba przyznać ten fragment za gorszy w naszym wykonaniu, chodź niewiele brakowało by mówić o absolutnym panowaniu na boisku, gdyby wykorzystać kilka z sytuacji które udało nam się wykreować..

Tuż przed końcowym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę sędzia główny podjął kolejną ważną decyzję w tym spotkaniu dyktując kolejną jedenastkę za bezmyślne zachowanie bramkarza Myśliwca. Eliasz Kasica podszedł do piłki wypełniając formalności, ustrzelił kolejny dublet w tym sezonie pokazując swoją równą formę. Dobry wynik do przerwy zwiastował większe emocje w drugiej odsłonie widowiska, zdecydowanie każda ze stron szukała swojej szansy w sytuacjach podbramkowych. Najbliższy postawienia kropki nad „i” był Jakub Krukowski, ale po dwóch fantastycznych próbach dobrym refleksem okazał się bramkarz gospodarzy ratując swój zespół przed utratą decydującego gola.

Do końca meczu mecz był ciekawym widowiskiem, obie strony walczyły o korzystny dla siebie wynik i ważne punkty do ligowej tabeli, na szczęście to podopiecznym Damiana Ejankowskiego udało się opanować emocje do końca, wyjść lepiej z tego trudnego starcia zdobywając kolejne trzy punkty. Należy pochwalić cały zespół za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, swoją cegiełkę do sukcesu dołożył nasz bramkarz Kacper Siuda kilkoma interwencjami najwyższej klasy.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Zielono-Czarnej Brygady na kolejny ligowy weekend, w którym podejmiemy Victorię Koronowo. Bez wątpienia będzie to starcie kolejki, być może „sezonu”!

Myśliwiec Gostycyn 1:2 Start Pruszcz

Eliasz Kasica x2

Start: Siuda, Poćwiardowski, Ruciński, Grobelniak, Ł.Krukowski, Krzyżanowski, Czarnowski, Środa,Kasica(89′ Bether), Krajewski, J.Krukowski(82′ Łuczak)

ponadto w kadrze: Nowakowski, Szulc

żółte kartki: J.Krukowski, Krajewski

1