Zielono-Czarna Brygada Startu Eco-Pol Pruszcz!

Zielono-Czarna Brygada Startu Eco-Pol Pruszcz!

Kolejna kolejka ligowych zmagań przyniosła wielki mecz na szczycie piłkarskiej A-klasy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego po twardym boju zasłużenie wygrali na wyjeździe z Gromem Więcbork 0:1!

Niewątpliwie każdy z obecnych na stadionie odczuwał wyjątkową aurę tego spotkania, bowiem gra toczyła się o wielką stawkę. Pewne zespoły z czuba tabeli wyraźnie odskoczyły innym wiodąc bezpośredni prym między sobą o upragnioną „okręgówkę” Od początku mecz obfitował w wiele sytuacji stykowych, nie brakowało męskiej gry. Obie strony skupiały się przede wszystkim na organizacji swojej gry obronnej od czasu do czasu kreując sytuacje bramkowe. Najlepsze z nich oba zespoły miały za sprawą stałych fragmentów gry. W obu przypadkach dobrze spisali się bramkarze ratując swoje zespoły przed utratą bramki. Pomimo znacznie niesprzyjającej aury pogodowej mecz stał na wysokim poziomie, ambicja i wola walki brały górę nad pewnymi aspektami, ale bezbramkowy wynik do przerwy nie zadowolił nikogo..

Druga odsłona to zdecydowanie przewaga Zielono – Czarnej Brygady nad Gromem. Kolejne sytuację tylko napędzały naszych zawodników dając świetne okazje do strzelenia gola. Wreszcie w 56 minucie Jakub Krukowski doskonale odnalazł się w polu karnym otwierając wynik spotkania. Nasza gra wyraźnie nabrała tempa, byliśmy lepiej zorganizowani od gospodarzy, którzy szukając drogi do naszej bramki odsłaniali się nieco dając szansę na kontrataki. Upływający czas działał niekorzystnie dla gospodarzy, brakowało im pomysłu na grę, a swoją gorycz przelewali częstymi faulami. Start przetrwał najważniejszy napór Gromu, wykorzystał ich braki tworząc nowe sytuacje. Dwukrotnie za sprawą Jakuba Krukowskiego oraz Jakuba Krzyżanowskiego mogliśmy „skończyć” mecz na kwadrans przed końcem, lecz ich nieskuteczność w dogodnych sytuacjach sprawiła, iż Kibice zgromadzeni na stadionie oglądali emocjonujące widowisko do samego końca. Ostatni gwizdek sędziego przyniósł zdecydowanie radość z dobrze wykonanej pracy. Na przestrzeni całego spotkania wyraźnie udokumentowaliśmy swoją przewagę, potwierdziliśmy aspiracje i zamknęliśmy wszelkie spekulacje na temat swojego liderowania w tabeli. Nasz los zależy wyłącznie od własnych siebie, praca którą wykonamy ma zaowocować w końcówce sezonu.

Po krótkiej chwili radości z kolejnego wykonanego kroku przygotowujemy się już z myślą o kolejnym ważnym spotkaniu. Zielono – Czarni w tym tygodniu po odnowie biologicznej odbędą dwie jednostki do sobotniego starcia na własnym boisku z GLKS Dobrcz.

Grom Więcbork 0:1 Start Pruszcz

Jakub Krukowski ⚽🔥

Start: Siuda, Ruciński, Grobelniak, Poćwiardowski, Ł.Krukowski, Czarnowski(90′ Bether), Środa, Krzyżanowski, Kasica(80′ Szulc), Krajewski, J.Krukowski(85′ Gągola)

żółte kartki: Czarnowski, Ł.Krukowski, Poćwiardowski

DSC_0072