Wyrównany pojedynek w „Twierdzy Pruszcz”

Wyrównany pojedynek w „Twierdzy Pruszcz”

Kolejna ligowa kolejka, kolejny hit rundy jesiennej ligi okręgowej sezonu 2017/2018! Tym razem naszym przeciwnikiem na własnym terenie był dobrze spisujący się w tym sezonie Fliska Złotoria. Mecz prowadzony w dobrym tempie zakończył się bramkowym remisem, cenny punkt..

Niestety spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli, bowiem w 4 minucie kontrowersyjna sytuacja w naszym polu karnym kończy się prowadzeniem gości. Według naszego zdania oraz wszystkich zgromadzonych na trybunach Kibiców zawodnik gości ewidentnie faulował naszego kapitana, ale niewzruszona swoim kardynalnym błędem trójka sędziów z Torunia daje znakomite rozpoczęcie Flisakowi. Od tego momentu podrażnieni zawodnicy Zielono – Czarnej Brygady przejęli kontrolę nad grą kilkukrotnie groźnie atakując bramkę rywala.

Wreszcie w 27 minucie gry po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego do bramki rywala głową trafia snajper Krukowski zaliczając kolejne trafienie na przestrzeni tej rundy, sezonu. Do przerwy nie brakowało klarownych sytuacji w obu przypadkach, kilkukrotnie ogromną ręką z pojedynków wychodzili bramkarze efektownie broniąc próby rywali.

Druga odsłona standardowo to pokaz zaufania do własnych umiejętności, od początku narzucamy swój styl stwarzając dobre sytuacje do prowadzenia na przestrzeni tego meczu, najlepszą z nich marnuje Jakub Krukowski. W raz z upływem czasu coraz większe zmęczenie oraz brak dyscypliny taktycznej w każdym z fragmentów gry powoduje, iż do głosu w pewnym momencie dochodzą goście. W świetnej sytuacji „skórę” Startowi ratuje bramkarz Kacper Siuda, po stronie dogodnych sytuacji tej połowy remis. Tak właśnie zakończyło się to spotkanie, prowadzone na dobrym tempie z okazjami do strzelenia bramki poprzez dwie mocne ekipy. Jedyny mankament tego dnia to zdecydowanie trójka arbitrów, która swoimi decyzjami krzywdziła dwie strony…

Rozgrywki ligowe nie zwalniają tempa, za tydzień kolejne domowe starcie. Ponownie ważne spotkanie z Victorią Lisewo, liczymy na waszą obecność oraz komplet punktów!

Start Pruszcz 1:1 Fliska Złotoria

Jakub Krukowski 27′

Start: Siuda, Poćwiardowski, Ruciński, Grobelniak, Ratkowski, Krzyżanowski, Środa, Czarnowski, Krajewski(70′ Cylc), Kasica, Krukowski

ponadto w kadrze: Rola, Mielczarek

żółte kartki: Ruciński, Krzyżanowski, Cylc