Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Kibice Zielono – Czarnej Brygady długo musieli z różnych względów czekać na pierwszy mecz w Pruszczu. Jak się okazało we wczorajszym spotkaniu Twierdza Pruszcz wraca w mocnym stylu..
Od pierwszego gwizdka sędziego obie ekipy grały wielce zmotywowane , gdyż każda z nich ten mecz traktowała rangą ” mecz za 6 pkt”. Pierwszą dogodną sytuację dla nas miał Jakub Krukowski, lecz nie udało się tego skutecznie wykończyć. Wreszcie w 25 minucie rajd skrzydłowego Fabiana Chabowskiego kończy się rzutem karnym!
Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Jakub Środa pewnie aplikując piłkę w bramce, na domiar złego dla gości Radzynianka grała od tego momentu w osłabieniu, obrońca został napomniany czerwoną kartką. Kolejna dogodna sytuacja snajpera Krukowskiego kończy się ponownym rzutem karnym dla naszej drużyny. W 32 minucie tym razem Krajewski podwyższa prowadzenie strzelając swoją 8 bramkę na przestrzeni tego sezonu.
Dwubramkowy dorobek do pierwszej połowy pozwolił ze spokojem zejść podopiecznym trenera Damiana Ejankowskiego na przerwę. Ponowne przypomnienie najważniejszych założeń i rozpoczynamy odsłonę drugiej połowy. W 55 minucie kolejna świetna sytuacja Chabowskiego kończy się bramką, od tego momentu mieliśmy pewność swojej całkowitej przewagi w tym meczu. Wicelider tabeli nie miał praktycznie nic do powiedzenia, od czasu do czasu próbował tworzyć sytuację pod bramką Kacpra Siudy. Swoje cegiełki do naszego sukcesu dołożyli jeszcze lider tabeli strzelców klasy okręgowej Jakub Krukowski oraz kapitan Jakub Krzyżanowski. Niestety pomimo tego nie ustrzegamy się błędów w końcówce spotkania. Goście strzelają dwie honorowe bramki w 87 i 90 minucie.
Zagraliśmy na swoim, przyzwoitym poziomie. Pomimo strat punktowych w pierwszych kolejkach rundy rewanżowej wciąż jesteśmy w grze, będziemy walczyć o pełną pulę!

Start Pruszcz 5:2 Radzynianka Radzyń Chełmiński
Jakub Środa 
Mateusz Krajewski 
Fabian Chabowski 
Jakub Krukowski 
Jakub Krzyżanowski 

Start: Siuda, Franke(68′ Ruciński), Grobelniak, Krzyżanowski, Nawrocki(72′ Rola), Środa, Czarnowski, Dąbrowski(75′ M.Szulc), Chabowski, Krajewski, Krukowski(75′ Kasica)
Fot. Maciej Mrozik

1