Wejście w mocnym stylu!

Inauguracja sezonu 2017/2018 w domowym starciu z Iskrą Ciechocin pisze najlepsze z możliwych scenariusze dla Kibiców Zielono – Czarnej Brygady zgromadzonej na otwarciu długo wyczekiwanego sezonu klasy okręgowej. Przed spotkaniem zaszczyciła nas chwila odebrania pucharu z ramienia KPZPN za wygraną ligę zeszłego sezonu, natomiast kilka chwil później byliśmy świadkami niesamowitego widowiska, przekonywującego zwycięstwa nad Iskrą Ciechocin.

Od piątej minuty spotkania Start prowadził 1:0, świetne zagranie z „fałsza” autorstwa Eliasza Kasicy zamienia na premierowego gola nasz super-snajper Jakub Krukowski. Zespół gości wyraźnie zaskoczony przebiegiem boiskowych wydarzeń próbował kilkukrotnie wyrównać, lecz dobrze na posterunku spisywał się Siuda oraz formacja obronna ratując zespół przed utratą bramki kontaktowej. Nasz zespół konsekwentnie realizował założenia taktyczne, prowadzenie do przerwy dawało oddech oraz nowe możliwości odnosząc się do drugiej odsłony spotkania.

Druga połowa to kopia sytuacji z pierwszej części meczu, pięć minut po wznowieniu gry ponownie dał o sobie znać napastnik Krukowski. Prostopadłą piłkę do naszego zawodnika posłał Czarnowski, a wyżej wymieniany gracz wpisał się kolejny raz na listę strzelców wyprowadzając zespół na pewne prowadzenie. Kilka chwil później nieporozumienie w szeregach gości, Krukowski dostaje bezpańską piłkę na 25 metrze od bramki i pewnie po sprincie mija bramkarza kompletując pierwszego hattricka w tym sezonie, pierwszego na poziomie klasy okręgowej. Wyraźna frustracja ze strony Iskry przełożyła się na liczne, brutalne faule. Po jednym z nieczystych zagrań ucierpiał nasz zawodnik Krukowski, który wobec dobrego wyniku opuścił boisko.Na niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem formalności dotyczącego wyniku dopełnia kapitan Krzyżanowski pewnie znajdując się po stałym fragmencie gry zdobywa bramkę głową.

Jako beniaminek rozgrywek z pewnością zaskoczyliśmy niejednego rywala, cieszy wynik oraz dobre wejście w sezon. Szansę do debiutu otrzymało większość zawodników, pierwszą kolejkę oznaczamy zdecydowanie za udaną – pora na kolejne spotkania, ciężką pracę do wykonania!

Start: Siuda, Mielczarek(46′ Ratkowski), Grobelniak, Ruciński, Nawrocki(70′ Poćwiardowski), Krzyżanowski, Środa, Czarnowski, Kasica, Krajewski(77′ Szulc), Krukowski(68′ Gackowski)