W Niemczu jak we „włoskiej serie A” !!

Wyjazdowe spotkanie w Niemczu miało od początku wyjątkową aurę poprzez zachowanie gospodarzy, który wyrazili swoje wsparcie dla wielkiego mistrza sportu – Tomasza Golloba. Po chwili tej okoliczności przyszedł czas na sportową walkę na boisku. Podopieczni Damiana Ejankowskiego odnieśli kolejne, dziewiąte z rzędu zwycięstwo powiększając przewagę nad rywalami do awansu..

Od samego początku ważne w tym spotkaniu było, aby szybko zdobyć przewagę na boisku i konsekwentnie realizować swoje założenia taktyczne, które w wyniku złego stanu murawy były dość problematyczne. Wreszcie w 19 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Eliasza Kasicy najlepiej w polu karnym odnalazł się Jakub Krukowski pewnie głową umieszczając piłkę w bramce. Pomimo sporej przewagi na boisku kolejne trafienie udało nam się osiągnąć dopiero w 41 minucie pierwszej połowy. Dobrze dysponowany na przestrzeni całego sezonu Jakub Środa obdarował naszego snajpera kolejnym dobrym podaniem, a ten wykorzystał dobrą sytuację i podwyższył prowadzenie do przerwy przez Zielono – Czarną Brygadę.

Z uwagi na korzystny wynik, brak jakichkolwiek problemów w pierwszej odsłonie nasz zespół wyszedł bardzo pewny siebie na drugą połowę spotkania co okazało się być lekko zgubnym, bowiem gospodarze pomimo gry w 10 po drugiej żółtej kartce dla swojego zawodnika potrafiło strzelić bramkę kontaktową, a nawet kreować kolejne groźne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Kacpra Siudę. Trzeba przyznać, iż nie był to nasz najlepszy okres gry, popełnialiśmy błędy w ustawieniu, marnowaliśmy kilka dobrych sytuacji które mogłyby ustalić na dobre wynik spotkania. Wreszcie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Eliasz Kasica, który w dwie minuty potrafił raz po raz strzelić bramki na 3:1 oraz 4:1..

W końcowej fazie spotkania swoje kolejne trafienie, hattrick w tym spotkaniu zaliczył Jakub Krukowski potwierdzając siłę drużyny, pozycję którą zajmuję w tej fazie sezonu. Po meczu nadszedł czas na celebrację, gdyż Fala Świekatowo oraz Grom Więcbork zremisowały swoje spotkania w tej kolejce. Tym samym kolejny weekend może wprowadzić wszystkich fanatyków Startu w euforię, jeśli zdobędziemy trzy punkty w spotkaniu z Rawysem będziemy pewni awansu do klasy okręgowej!

Victoria Niemcz 1:5 Start Pruszcz

Eliasz Kasica x2

Jakub Krukowski x3

Start: Siuda, Nowakowski(46′ Łuczak), Ruciński, Grobelniak, Poćwiardowski, Środa, Krzyżanowski(88′ Szeląg), Krajewski(80′ Szulc), Ł.Krukowski(67′ Bether), Kasica, J.Krukowski