Trenerze, dziękujemy!

Trenerze, dziękujemy!

Dobiega końca przygoda Trenera Damiana Ejankowskiego z Zielono- Czarną Brygadą. Mecz z BKS Bydgoszcz to ostatnia przystań tego sezonu, ostatnia w roli naszego szkoleniowca. Swoje wyrazy wdzięczności za pracę przekazuje Prezes Adam Góral, a my postanowiliśmy w krótkim wywiadzie podsumować wspólnie 2,5 przygodę..

1. Ostatni domowy mecz z BKS Bydgoszcz będzie zwieńczeniem Trenera 2,5 letniej pracy w tym Klubie jakie są odczucia przez czas spędzony w Starcie?

[DE]: Moje odczucia są tylko i wyłącznie pozytywne. Przez te 2,5 roku wraz z drużyną Startu Pruszcz udało nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki, a co najważniejsze zrealizować wszystkie postawione przed drużyną cele. Sam bilans ligowy przez ten czas to około 38 -18-11 (zwycięstwa , remisy , porażki ) Remisów mogłoby być zdecydowanie mniej, a zwycięstw więcej – lecz taki bywa futbol..

2/Najlepszy/najgorszy moment podczas Trenera pracy w Zielono – Czarnej Brygadzie?

[DE]: Najlepsze chwile w mojej pracy jako Trenera w Pruszczu to na pewno wygrane Derby z Pomorzaninem Serock(3:1na wyjeździe) oraz awans zespołu do 5 ligi. Najgorszą chyba ta, w której uświadomiłem sobie, że zespół potrzebuje nowego impulsu w postaci Trenera, Ja osobiście nowego wyzwania..

3. Zawodnik, z którym najlepiej się pracowało, kogo Trener mógłby wyróżnić indywidualnie?

[DE]: Dobrze pracowało mi się z całym zespołem. Nie miałem z nikim problemu chociaż żałuję , że nie wszyscy chcą w 100% wykorzystać swojego talentu i są trochę leniuchami 😉 Chciałbym wyróżnić snajpera Jakuba Krukowskiego, który zrobił ogromny postęp i ma niesamowite rezerwy, ma nawet papier na zawodowego piłkarza jeśli tego zechcę – tego mu osobiście życzę. Warto powiedzieć również o Mateuszu Szulcu, Start może mieć z tego zawodnika wiele pociechy!

4. Jakie elementy można było zmienić w trakcie pracy?

[DE]: Żałuję, że nie udało nam się pozyskać tej zimy dodatkowo trzech wartościowych graczy, moglibyśmy dzięki trochę szerszej ławce bić się teraz o 4 ligę..

5. Jakie są plany odnośnie dalszej Trenerskiej przygody?

[DE]: Mam kilka możliwości, pierwsza to współpraca z młodzieżą, która sprawia wiele radości lub kontynuacja pracy z Seniorami. Jednym z planów na przyszłość z pewnością powrót do Pruszcza – może za jakiś czas z pewnością jako lepszy Trener.

Na sam koniec chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Zawodnikom za 2,5 roku współpracy, Prezesowi Adamowi Góralowi oraz Zarządowi.