Strzelecki popis Zielono – Czarnej Brygady!

Strzelecki popis Zielono – Czarnej Brygady!

Przedświąteczna osiemnasta kolejka spotkań przyniosła dla Zielono – Czarnej Brygady najlepszy z możliwych prezent w postaci trzech ważnych punktów oraz samodzielnego lidera tabeli!

Wyjazdowe spotkanie w Wudzynie zaczęło się dla naszego zespołu doskonale, już w 6 minucie wynik spotkania po strzale z około 20 metrów otworzył Mateusz Krajewski. Pomimo tragicznego stanu murawy oraz niesprzyjającej aury pogodowej Start pragnął strzelać kolejne gole raz po raz punktując swojego rywala. W 19 minucie kolejne trafienie dołożył Eliasz Kasica. Od tego momentu zapał do gry gospodarzy wyraźnie przygasł, nasi zawodnicy jednak nie zwalniali tempa dając fanatykom Zielono – Czarnej Brygady możliwość do celebrowania kolejnych bramek w tym spotkaniu. Do przerwy prowadziliśmy aż sześcioma trafieniami, swoje bramki do całości dołożyli jeszcze z rzutu rożnego głową Łukasz Ruciński oraz potrójnie Jakub Krukowski, który zaliczył klasycznego hattricka. Jedyną okazją dla Tartaka na przestrzeni pierwszej odsłony  był rzut karny, ale świetną paradą popisał się Kacper Siuda zachowując czyste konto swojej bramki.

Dynamika w drugiej połowie zdecydowanie spadła, spokojnie kontrolowaliśmy przebieg gry, kreowaliśmy nowe sytuacje bramkowe, lecz „tylko” dwukrotnie potrafiliśmy je wykorzystać za sprawą naszego kapitana Jakuba Krzyżanowskiego. Zespół gospodarzy nie miał żadnych argumentów w tym starciu, zostali w każdym aspekcie zdominowani przez Start. Swojego zadowolenia po meczu nie ukrywał nasz szkoleniowiec Damian Ejankowski który uważa, iż to ważny kolejny krok do upragnionego awansu. Mecze z takimi przeciwnikami zwłaszcza na wyjazdach bywają problematyczne, ale nasz zespół sprostał wyzwaniu odnosząc przekonywujące zwycięstwo.

W kolejny weekend czeka nas równie trudne zadanie. Udajemy się na wyjazdowe spotkanie do Więcborka, gdzie liczymy ponownie na naszych fanatycznych Kibiców, którzy na każdym kroku pokazują swoje przywiązanie do klubowych barw.

Tartak Wudzyn 0:8 Start Pruszcz

J. Krukowski x3,  J. Krzyżanowski x2,  Ł. Ruciński, M. Krajewski, E.Kasica

Start: Siuda, Linke, Grobelniak, Ruciński, Ł.Krukowski(75′ Łuczak), Czarnowski, Krzyżanowski, Środa(65′ Bether),Krajewski, Kasica(65′ Szulc), J.Krukowski(56′ K.Poćwiardowski)

żółta kartka: Linke