Start Pruszcz 2:0 Sparta Przysiersk

Start Pruszcz 2:0 Sparta Przysiersk

Nadszedł czas na kolejne ligowe spotkanie, nasz zespół po remisie w inaugurującym spotkaniu wyjazdowym był bardzo zdeterminowany, aby trzy „oczka” zostały w Pruszczu.

Mecz od samego początku rozgrywany był pod nasze dyktando, goście z Przysierska mieli spory problem z naszymi skrzydłowymi, toteż raz po raz decydowali się na przewinienia w środkowej strefie, co bardzo dobrze wykorzystaliśmy po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Eliasza Kasicy. Gdyby nie odrobina szczęścia gości „Petarda” celebrowałby kilka chwil później kolejną bramkę prezentując podobne okoliczności. Pomimo, iż Start dysponował znacznie szerszym wachlarzem zagrań wynik do przerwy ciągle nie był dość klarowny, goście odgryzali się stałymi fragmentami ale na posterunku naszej bramki ponownie dobrze spisywał się młody golkiper Kacper Siuda. W drugiej połowie ponownie mocno weszliśmy w spotkanie dominując w każdej z boiskowych statystyk. Zawody mogły rozstrzygnąć się już niespełna po godzinie gry, ale Jakub Krukowski dwukrotnie zmarnował bardzo dogodne sytuacje. W końcu po faulu w polu karnym na Robercie Linke sędzia dyktuje nam jedenastkę, a Eliasz Kasica ponownie dopełnia formalności kompletując dublet. Od tego momentu tempo spotkania wyraźnie przygasło, nasz trener zdecydował się na kilka roszad w składzie co uświadamia innym zespołom o naszym potencjale, gdyż nasza obecna kadra wzajemnie się uzupełnia dając pozytywny impuls dla reszty zespołu.

Po spotkaniu nadszedł czas na długo wyczekiwaną celebrację zwycięstwa razem z naszymi wiernymi Kibicami, którzy ponownie okazali ogromne wsparcie z trybun przez pełne 90 minut dopingując. Już w najbliższą sobotę pora na kolejne ligowe spotkanie wyjazdowe z Rawysem Raciąż.

 

Bramki : Eliasz Kasica x2

Skład : Siuda, Linke, Grobelniak, Nowakowski, Kapela, Szeląg ( 65′ P.Rekowski), Krzyżanowski, Czarnowski ( 83′ Bether), Krajewski, Kasica ( 75′ Poćwiardowski), Leśniewski ( 55′ Krukowski )

 

ponadto w kadrze : Bentlejewski, Szews, Bączkowski