Rozpoczęcie piłkarskiego 2018 zgodne z planem!

Rozpoczęcie piłkarskiego 2018 zgodne z planem!

    Prawie pięć miesięcy oczekiwania, długie przygotowania, kilka sparingów oraz transfery. To wszystko podsumowuje przygotowania do rundy wiosennej klasy okręgowej sezonu 2017/2018. Wreszcie po intensywnym treningu przyszedł czas na rozgrywki ligowe. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej z ujemną temperaturą gra Zielono – Czarnej Brygady przyniosła spodziewany efekt – 3 kolejnych punktów do tabeli!
Pierwsze mecze po przerwie śródsezonowej zawsze bywają ciężkie, szczególnie że każda z drużyn indywidualnie podchodzi do rozgrywek, wzmacniania zespołu czy samego rytmu meczowego. W drużynie Iskry Ciechocin doszło do kilku zmian personalnych, jechaliśmy na ciężki teren zmotywowani by wywalczyć pierwsze zwycięstwo w 2018, które stało się faktem!
Niestety nie wszystko od początku układało się pod nasze dyktando, niespodziewanie to gospodarze już w 3 minucie przeprowadzili doskonałą 100% sytuację do strzelenia bramki, jednak czujność w bramce zachował Kacper Siuda. Od tamtego momentu w zasadzie ciężko napisać wiele odnośnie Iskry, natomiast Start zaczął przeważać kreując raz po raz dobre okazje. W 20 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Środa, nasz pomocnik najlepiej zorientowany w boiskowych wydarzeniach ze spokojem aplikował piłkę w bramce otwierając mecz.
Do przerwy nasz bagaż bramkowy powinien być zdecydowanie okazalszy, lecz żadne z indywidualnych akcji naszych skrzydłowych nie zakończyły się podwyższeniem wyniku. Spokojna analiza w przerwie meczu pozwoliła wyjść na drugą połowę z wyższą pewnością siebie, co znacznie było widać na boisku.
Każda z kluczowych statystyk odnośnie organizacji zespołu należała do nas, ale dopiero w 68 minucie potrafiliśmy podwyższyć stan meczu. Nasz snajper Jakub Krukowski wykorzystał kolejną z sytuacji wypracowanych przez zespół, niespełna 4 minuty później ten sam zawodnik strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a piątą na przestrzeni dwumeczu z Iskrą Ciechocin.
Byliśmy pewni swojej przewagi, kontrowaliśmy tempo gry doprowadzając mecz do końca. Niestety tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego jedna z nielicznych sytuacji Iskry Ciechocin ze stałego fragmentu gry kończy się honorową bramką.
Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli, debiut nowych zawodników oraz zdecydowanie dobra gra biorąc pod uwagi wszelkie czynniki fizyczne czy aurę pogodową. Kolejne ligowe spotkanie „domowe” na sztucznej nawierzchni w Świeciu z Torem Laskowice. Serdecznie zapraszamy!

Iskra Ciechocin – Start Pruszcz 1:3
Jakub Krukowski x2
Jakub Środa

Start: Siuda, Nawrocki(73’Franke), Linke, Ruciński(70’ Poćwiardowski), Grobelniak, Czarnowski, Środa, Krzyżanowski(K), Krajewski(80’ Kasica), Chabowski, Krukowski(85’ Rola)
Ponadto w kadrze: Mateusz Szulc
Żółta kartka: Ruciński

zdjęcie: golub-cgd

29386354_599371543728697_7972138030762819584_n