Remis w derbowym starciu powiatu!

Remis w derbowym starciu powiatu!

Po udanej inauguracji na własnym boisku Zielono – Czarna Brygada udała się na trudny teren do Laskowic, gdzie czekała ich trudna przeprawa związana ze spotkaniem szczególnej rangi ” Derbów Powiatu” Po meczu pełnym walki w środkowej strefie boiska, miejscami brutalną grą udało się wywieźć z tego terenu kolejny punkt..

Mecz mógł otworzyć się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów, gdyż swoją pierwszą groźną sytuację już w drugiej minucie miał nasz snajper Jakub Krukowski. Niestety po dobrej interwencji bramkarza na boisku widniał nadal bezbramkowy remis, aż do 36 minuty!  Po akcji podopiecznych Damiana Ejankowskiego piłka trafia w rękę obrońcy gospodarzy, a arbiter główny spotkania słusznie dyktuje na „11 metr” Do piłki podszedł Mateusz Krajewski pewnie aplikując piłkę w bramce daje prowadzenie Startowi. Dosłownie dwie minuty później nasza niefrasobliwość w szeregach obronnych doprowadza do tego, że zawodnik Toru Laskowice Maciej Góra zbyt łatwo przemieszcza się z piłką skutecznie dogrywając do skrzydłowego w polu karnym, a ten z precyzją przywraca równowagę na boisku..

Pierwsza remisowa odsłona stoi również pod znakiem walki o każdą piłkę, głównie w środkowej strefie boiska. Po kilkukrotnym przewinieniu w naszym mniemaniu swoje zawody na pierwszej połowie powinien zakończyć zawodnik Toru z numerem „14”, który wyraźnie nie panował nad boiskowym przebiegiem..

W drugiej części tempo gry nieco spadło, obie drużyny skupiały się na organizacji własnych formacji żeby nie dopuścić do niebezpiecznej wymiany ciosów. W zespole gospodarzy na boisku pojawili się zawodnicy obdarzeni wyjątkową szybkością, co skrzętnie utrudniało pracę naszym dwóm młodym bocznym obrońcom. Jednak wywiązywali się w dobry sposób z powierzonych im zadań..  Jeśli chodzi o sytuacje bramkowe obie strony nie stworzyły wyraźnej przewagi w tym elemencie, kilkukrotnie w dobry sposób spisywał się w naszej bramce Kacper Siuda ratując bramkowy remis, natomiast spore zamieszanie w szeregach Toru Laskowice sprawiał naturalnie snajper Krukowski. W obliczu ciężkiej walki przez pełne 90 minut sprawiedliwym wydaje się bramkowy remis w pierwszych „Derbach Powiatu” sezonu 2017/2018

Pierwszy punkt na wyjeździe w tym sezonie, na trudnym boisku z wymagającym rywalem należy uznać z szacunkiem. Przed nami w najbliższą środę kolejna próba. W ramach Pucharu Polski udajemy się do Osia, gdzie czeka nas pojedynek z miejscowym Gromem. Początek środowego starcia zaplanowano na godzinę 18, zapraszamy wszystkich Kibiców!

 Tor Laskowice 1:1 Start Pruszcz

36′ Mateusz Krajewski

38′ Jakub Bagiński 

Start: Siuda, Ratkowski(70′ Poćwiardowski), Grobelniak, Ruciński, Nawrocki, Krzyżanowski, Środa, Czarnowski,Kasica(60′ Gackowski), Krajewski, Krukowski

ponadto na ławce: Szeląg, Szulc, Rola, Mielczarek