Rawys Raciąż 0:0 Start Pruszcz

Rawys Raciąż 0:0 Start Pruszcz

Po pierwszym zwycięstwie w rundzie wiosennej nasz zespół pojechał pełen optymizmu na wyjazdowe spotkanie w Raciążu. W pierwszym meczu boisko zweryfikowało wynik remisowy, jednak wobec braku młodzieżowca w drużynie gości otrzymaliśmy walkowera.

Do spotkania przystąpiliśmy bez pauzującego za kartki Jakuba Krzyżanowskiego, co spowodowało zmianę dotychczasowego ustawienia, trener zdecydował, iż mecz rozpoczniemy z dwójką napastników, co nie wypadło jednak najlepiej. Już od piętnastej minuty gry z urazem musiał zejść Łukasz Szeląg i od tego momentu środek boiska był wyraźnie „dziurawy”.Start wykazywał większą inicjatywę, ale poprzez wyraźne przerwy między formacjami to Rawys stworzył kilka dogodnych sytuacji. W drugiej połowie mecz znacznie się ożywił, obie drużyny chciały szybko objąć prowadzenie przez co kibice zgromadzeni na stadionie raz po raz oglądali kilka bardzo klarownych sytuacji do strzelenia bramki z obu stron. Przed swoją szansą stawali kilkakrotnie Marcin Leśniewski oraz Jakub Krukowski, ale piłka nie znalazła ani razu drogi do siatki rywala. Swoją okazję miał również Daniel Czarnowski, który poradził sobie z dwójką obrońców Rawysa, niestety arbiter dopatrzył się kuriozalnego spalonego, bramka która wpadła w okienko bramki nie została uznana. Końcówka to prawdziwy rollercoaster, piłki meczowej w sytuacji sam na sam nie wykorzystał Eliasz Kasica a ostatnie pięć minut należało do gospodarzy, którzy kilkakrotnie po stałych fragmentach zagrażali bramce strzeżonej przez Kacpra Siudę, ten jednak ratował nasz zespół kilkakrotnie wspaniałymi paradami bramkarskimi.

Wynik ten wobec boiskowych zmagań wydaje się zasłużony, niewątpliwie przy odrobinie szczęścia mogliśmy wywieźć z tego trudnego wyjazdu komplet punktów, ale cieszy choćby „punkcik”. W następnym meczu podejmiemy u siebie Victorię Niemcz. Zapraszamy wszystkich sympatyków zielono-czarnych na to spotkanie!

Start: Siuda, Linke, Nowakowski, Grobelniak, Szeląg ( 15’P.Rekowski), Czarnowski, Kasica, Krajewski, Krukowski ( 85’Bączkowski), Leśniewski ( 55’Poćwiardowski)

ponadto w kadrze: Bentelejwski, Szews, Bether

DSC_0075