„POWRÓT KRÓLA”

„POWRÓT KRÓLA”

Spotkanie Derbowe Gminy Pruszcz to niewątpliwie dla wielu mecz szczególnej rangi. Nie inaczej było tym razem, gdzie po krótkiej przerwie do normalności powróciły pojedynki dwóch drużyn gminnych zza miedzy. Po świetnym pojedynku w wykonaniu Zielono – Czarnych wywozimy z wyjazdu trzy punkty dzieląc i panując piłkarsko Gminą Pruszcz!
Od początku spotkania w obu ekipach było widać nerwowość spowodowaną rangą spotkania, jedno ze zbyt krótkich rozegrań do bramkarza gospodarzy wykorzystał już w 7 minucie gry Jakub Krukowski wpychając piłkę do bramki wślizgiem. Z minuty na minutę nasza przewaga zdecydowanie wzrastała, kolejną akcje bramkową przeprowadziliśmy w 19 minucie, po indywidualnej akcji oraz wrzutce Krajewskiego ponownie nasz snajper Krukowski umieszcza głową piłkę w siatce rywala zza miedzy.
Podopieczni trenera Damiana Ejankowskiego nie zwalniali tempa, jeszcze przed przerwą po drugiej asyście Mateusza Krajewskiego klasycznego hattricka kompletuje bohater derbowego starcia – Jakub Krukowski! Szansę na czterobramkową zaliczkę do przerwy miał jeszcze Eliasz Kasica, ale piłkę po dobrym strzale sparował na rzut różny bramkarz Pomorzanina.
Po bardzo dobrej pierwszej połowie w naszym wykonaniu na drugą odsłonę wyszliśmy skoncentrowani na własnych założeniach. Niestety niektóre z nich spaliły na panewce jeszcze w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W 54 minucie po stałym fragmencie gry źle tor piłki obliczył nasz bramkarz Kacper Siuda dając prezent do zdobycia honorowej bramki dla gospodarzy.
W dalszym etapie gry szukaliśmy zdecydowanie kontraktu cały czas kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń, natomiast gospodarze mieli jeszcze jedną dobrą sytuację z rzutu wolnego za sprawą pomocnika gospodarzy. W wyniku bezsilności skrzydłowy Pomorzanina po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce wyleciał z boiska i stało się pewnym, iż tego meczu nie możemy przegrać…
Po końcowym gwizdku wielka radość i celebracja zwycięstwa, odnieśliśmy pewne zwycięstwo będąc lepszym w każdym z piłkarskich elementów. Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności z Pruszcza za doping i wsparcie zespołu! To potwierdza, że od wielu lat niezmiennie nazywamy się Władcami Gminy i nimi jesteśmy..
W najbliższej ligowej kolejce zapraszamy na domowe starcie z Promień Kowalewo Pomorskie.

Pomorzanin Serock 1:3 Start Pruszcz
Jakub Krukowski x3 🔥

Start: Siuda, Grobelniak, Ruciński, Nawrocki(33’Poćwiardowski), Ratkowski, Środa, Czarnowski, Krzyżanowski(86’Szeląg), Kasica, Krajewski(74′ Gackowski), Krukowski(71’Cylc)

ponadto w kadrze: Rola, Szulc

333 111