Komplet punktów w Radzyniu Chełmińskim!

Komplet punktów w Radzyniu Chełmińskim!

Kolejna ligowa kolejka przyniosła starcie na trudnym terenie z wymagającą Radzynianką Radzyń Chełmiński. Podopieczni Damiana Ejankowskiego po remisowym spotkaniu na własnym boisku z Promieniem Kowalewo przystępowali do kolejnej potyczki bardzo zmotywowani dowodząc to przez pełne 90 minut żywiołowej z obu stron gry..

Od początku spotkania było widać, iż obie ekipy z pełną wiarą we własne umiejętności powalczą o komplet punktów z tego pojedynku. Doskonały stan techniczny murawy sprzyjał zawodnikom, bowiem można było na nim kreować liczne klarowne sytuacje bramkowe co owocuje wysokim tempem na przestrzeni całego spotkania. Pomimo dobrych sytuacji w pierwszej odsłonie nasi zawodnicy schodzili do szatni z bezbramkowym remisem. Zazwyczaj taki rezultat oznacza bezbarwną półówkę, ale tutaj należy przyznać że mecz mógł się podobać wszystkim zgromadzonym Kibicom ze względu na wysoką jakość wypracowanych sytuacji.

Po krótkiej analizie w przerwie spotkania Zielono – Czarna Brygada podwyższyła jeszcze jakość swoich wypracowanych sytuacji, dużo wniósł zmieniony po przerwie za Dawida Cylca nasz skrzydłowy Eliasz Kasica, który kilkukrotnie tworzył znaczne zagrożenie po swojej stronie boiska. Wreszcie po którejś z rzędu wyprowadzonej akcji Mateusz Krajewski w 64 minucie celebruje zdobycie premierowej bramki w tym spotkaniu. Od tego momentu wyraźnie zaniepokojeni gospodarze raz po raz padają ofiarą licznych kontrataków. W 85 minucie precyzyjny strzał z okolic 20 metra oddaje Kasica, piłka ląduje w bramce pieczętując zasłużone zwycięstwo całej drużyny. Radzynianka miała jeszcze dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki, dwukrotnie sugerując sędziemu głównemu przewinienie w naszym polu karnym…

Trzeba przyznać, że zespół oddał wielkie serce na boisku, zaprezentowaliśmy swój futbol, byliśmy skuteczni pod bramką przeciwnika i konsekwentnie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Kolejne trzy oczka dopisane do ligowej tabeli niezwykle cieszą, ale przed nami mozolna droga do upragnionego celu postawionego na tę rundę, sezon. Raz jeszcze wielkie słowa uznania dla gospodarzy obiektu w Radzyniu, trzeba przyznać, iż wiele częściej chce się grać na kompleksach wyposażonych w taki stan techniczny murawy która sprzyja do gry piłką..

 

Radzynianka Radzyń Chełmiński 0:2 Start Pruszcz

M. Krajewski 64′

E. Kasica 85 ‚

Start: Siuda, Krzyżanowski, Ruciński, Poćwiardowski(87′ Szulc), Ratkowski, Nawrocki, Czarnowski, Cylc( 46′ Kasica), Krajewski(85′ Mielczarek), Krukowski(90’ Rola)

 

żółte kartki: Cylc, Krzyżanowski