Kolejny krok wykonany!

Kolejny krok wykonany!

Domowe starcie ze Spartą Przysiersk było dla Zielono – Czarnych kolejnym ważnym przystankiem w drodze do upragnionego awansu. Podopieczni Damiana Ejankowskiego podeszli do sprawy poważnie aplikując osłabionym rywalom aż pięć bramek, prawdziwa demonstracja siły w Pruszczu!

Od początku mecz ułożył się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów, po wrzutce w pole karne Mateusza Krajewskiego nieporadność obrony oraz bramkarza gości rozpoczyna festiwal strzelecki tego spotkania. Goście starali się kreować sytuacje bramkowe głównie za sprawą swojego napastnika Olszewskiego, który niespełna w piętnastej minucie gry mógł ostudzić zapał naszych zawodników nie wykorzystując stuprocentowej sytuacji. Pomimo dużej przewagi boiskowych umiejętności nasze sytuacje nie potrafiły znaleźć swojego zastosowania, dopiero w 34 minucie wytrenowany stały fragment gry przyniósł Zielono-Czarnej Brygadzie dwubramkowe prowadzenie za sprawą Łukasza Szeląga. Doskonałą sytuację tuż przed końcem pierwszej połowy miał jeszcze Jakub Środa, ale przy próbie wykorzystania rzutu karnego spudłował..

Druga połowa nie zaczęła się dla nas optymistycznie, w wyniku walki o piłkę nasz środkowy pomocnik Łukasz Szeląg musiał skończyć spotkanie z powodu urazu. Do gry trener desygnował naszego wychowanka Szymona Szulca, który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Młody skrzydłowy zaliczył w tym spotkaniu asystę drugiego stopnia, okraszając mecz kilkoma wartościowymi zagraniami. W 66 minucie obraz gry przyniósł nam jeszcze korzystniejszy wymiar, po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy gości Sparta musiała radzić sobie w dziesiątkę. Sytuacji z jedenastego metra nie zmarnował Eliasz Kasica potwierdzając naszą dominację.

W raz z upływem minut na boisku gościom wyraźnie brakowało tlenu, co skrzętnie wykorzystaliśmy. Nasz skrzydłowy Eliasz Kasica zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu, kolejny dublet w tym sezonie. Swoją słabość obnażył również napastnik Sparty Olszewski, któremu po jednej z boiskowych sytuacji wyraźnie puściły nerwy osłabiając swój zespół na kwadrans przed końcem..

Rozpędzeni Startowcy grali swoje do końca, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Mateusz Krajewski ustalił końcowy wynik tego spotkania. Należy pochwalić zespół za dojrzały futbol, każdy obecny na spotkaniu może potwierdzić, iż gramy ładną dla oka piłkę okraszoną wieloma bramkami. Oby ta passa trwała przez dłuższy okres, iż przed nami dwa kluczowe wyjazdowe spotkania na gorącym terenie.

Start Pruszcz 5:0 Sparta Przysiersk

Eliasz Kasica ⚽⚽

Mateusz Krajewski ⚽⚽

Łukasz Szeląg ⚽

Start: Siuda, Ruciński, Linke, Poćwiardowski, Ł.Krukowski, Szeląg(48′ Szulc), Środa, Czarnowski(70′ Bether), Krzyżanowski, Krajewski, Kasica

ponadto w kadrze: Grobelniak

DSC_0103 DSC_0071 1