Kolejna efektowna wygrana Kobiet.

W kolejnym ligowym meczu Start GOKSiR Pruszcz pokonał zespół kobiet GKS Olimpii Grudziądz 7:1, tradycyjnie trener Kamil Mykowski udzielił krótkiego komentarza tego spotkania.

Kluczowe dla losów spotkania z Olimpią było wykonanie założeń taktycznych. Dziewczynom udało się to w stu procentach, stąd wynik meczu jest dość okazały. Już w 7 minucie prowadziliśmy 2:0 za sprawą niezawodnych Angeliki Szkudlarek i Natalii Zyś. Nasza przewaga była wyraźna, ale to rywalkom po kontrze udało się ładnym strzałem zdobyć kontaktową bramkę.
Na początku drugiej połowy rozstrzygnęliśmy spotkanie, zdobywając szybko trzy kolejne bramki po zespołowych akcjach za sprawą dwukrotnie Karoliny Zyś oraz ponownie Angeliki Szkudlarek. Przy stanie 5:1 mogliśmy sobie pozwolić na przestrzelenie rzutu karnego. Najładniejsze akcje meczu zobaczyli jednak kibice tuż przed końcem spotkania, kiedy to obronę grudziądzanek dwukrotnie rozmontowały szybką piłką Daria Czarnowska, Natalia Zyś, Angelika Szkudlarek oraz Marta Araśniewicz.
Zarówno gra jak i wynik wskazują, że mamy za sobą trudniejszy okres, związany z długą serią kontuzji.

Do kadry na najbliższe wyjazdowe spotkanie powinny wrócić już kontuzjowane zawodniczki: Dominika Stanielewicz oraz Sandra Horodecka, więc mecz w Białych Błotach zapowiada się niezwykle ciekawie.

Skład: Rasz (55 Siuda) – Drews (45 Lewandowska), Pączek, Kufel, Karczewska – Stefańska, Czarnowska – Szkudlarek, Araśniewicz, N. Zyś – Smółka (41 K. Zyś)
Szkudlarek 2 (2, 44), N. Zyś 2 (7, 77), K. Zyś 2 (42, 53), Araśniewicz (78) – Urbańska (28)