Dwa pojedynki na szczycie zakończone remisem!

Dwa pojedynki na szczycie zakończone remisem!

Kolejne  ligowe kolejki przyniosły dwa hitowe spotkania na przełomie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. Podopieczni Damiana Ejankowskiego po emocjach do ostatnich minut potrafili wywalczyć dwa punkty by pozostać na pozycji wicelidera rozgrywek.

W pierwszym ze spotkań na własnym terenie podejmowaliśmy Victorię Lisewo. Niestety po raz kolejny w tym sezonie koncentracji nad blokiem defensywnym starczyło nam na bardzo krótko, bowiem w 25 minucie po dwóch identycznych sytuacjach goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście jeszcze przed przerwą potrafiliśmy odpowiedzieć za sprawą kapitana Jakub Krzyżanowskiego, po którego golu potrafiliśmy zostać przy grze w drugiej odsłonie. To właśnie druga połowa w naszym wykonaniu była kluczem do opisania gry. Niespełna minutę po zmianie stron świetną akcję z naszej strony dopełnia Patryk Perliński przywracając wynik remisowy. Od tego momentu na boisku panowała Zielono – Czarna Brygada. Mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale wielokrotnie zabrakło nam przysłowiowej kropki nad „i” Najbardziej klarowną miał pomocnik Mateusz Krajewski, który nie wykorzystał rzutu karnego. Z jednej strony niedosyt, lecz szanowany punkt poprzez analizę całokształtu meczu oraz sytuacji w jakiej byliśmy po pół godziny gry..

Co kolejka to hit, nie inaczej było w ten weekend. Mustang Ostaszewo to przodujący zespół rozgrywek co zwiastowało wielkie emocje w wyjazdowym starciu. W nieco okrojonym składzie Start na przełomie pierwszej połowy przyjął bagaż dwóch bramek by odpowiedzieć do przerwy ponownie za sprawą Krzyżanowskiego. Koncertowo rozegrane drugie połowy w ostatnim czasie to nasz „talizman”. W 65 minucie powracający po kontuzji młodzieżowiec Kamil Nawrocki doprowadza po stałym fragmencie gry do remisu przynosząc wielkie emocje do ostatnich chwil spotkania. Mustang podrażniony boiskowym przebiegiem próbował kilkukrotnie wyjść na prowadzenie, ale dobre interwencje Kacpra Siudy dawały na tamtą chwilę punkcik.  W 75 minucie kolejny dobry okres gry naszego zespołu kończy się bramką, ponownie do siatki w tym sezonie trafia Patryk Perliński! Niestety euforia spowodowana wynikiem nie utrzymała się do końcowego gwizdka, tuż przed końcem meczu nasz obrońca sfaulował zawodnika gospodarzy, którzy doprowadzili rzutem na taśmę do wyniku remisowego poprzez rzut karny.

W obu przypadkach niezmiernie szanujemy wywalczony punkt wobec przebiegu spotkań, w których powracaliśmy do gry z bagażem dwóch bramek straty. Futbol bywa nieobliczalny, ale nade wszystko pokazujemy wielki charakter oraz waleczność! Przed nami ostatnie dwie ligowe kolejki, najbliższa w wielkie Święto Niepodległości z Wojownikiem Wabcz.

 

Start Pruszcz 2:2 Victoria Lisewo

 Jakub Krzyżanowski, Patryk Perliński 

 

 Mustang Ostaszewo 3:3 Start Pruszcz

 Jakub Krzyżanowski,  Kamil Nawrocki, Patryk Perliński