Cenny remis na własnym terenie..

Cenny remis na własnym terenie..

W kolejnej ligowej potyczce po świetnym spotkaniu derbowym przyszedł czas na domowe starcie z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Po emocjonującej do ostatniej minuty walce o każdą piłkę udało się zdobyć szanowany przez nasz zespół punkt, który pozwala nadal mieścić się w czubie ligowej tabeli..

Niespodziewanie przy spotkaniach na własnym terenie to goście pierwsi przejęli boiskową inicjatywę, pierwszy kwadrans przebiegał zdecydowanie pod ich dyktando z kilkoma dogodnymi sytuacjami do strzelenia bramki. Wśród naszych szeregów dobrze spisywał się Kacper Siuda kilkukrotnie ratując zespół ważnymi interwencjami przed stratą gola. Nasz zespół długo musiał czekać na wypracowanie dobrej sytuacji, dopiero w 20 minucie po świetnym prostopadłym zagraniu nasz snajper Jakub Krukowski w sytuacji 100 % trafia prosto w bramkarza..

Kolejną nadarzającą sytuację wykorzystujemy dopiero w 33 minucie gry, po dośrodkowaniu z prawej flanki naszego pomocnika bramkarz Promienia w prostej sytuacji wypuszcza piłkę z rąk , co skrzętnie wykorzystuje Jakub Środa dając prowadzenie zespołowi do pierwszej połowy tego średniego pod względem piłkarskim pojedynku..

Druga odsłona to w każdym fragmencie walka o ligowe punkty, obie strony kreowały kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki. Z naszej strony kilkukrotnie zabrakło szczęścia, gdy piłka raz po raz wrzucana w pole karne gości została wybijana przez obrońców z linii bramkowej..

W 81 minucie po błędach naszej obrony goście doprowadzają do wyrównania za sprawą Piotra Walaszkowskiego, do końca na boisku trwała walka o komplet punktów lecz spotkanie zakończyło się bramkowym remisem..

Trzeba przyznać, iż nie był to najlepszy z rozegranych meczów przez Zielono – Czarną Brygadę, lecz po trudach boiskowych zmagań szanujemy cenny punkt. Goście zaprezentowali dobry futbol sprawiając w naszych szeregach spore problemy. Oby następna wyjazdowa potyczka z Radzynianką Radzyń Chełmiński przyniosła nam komplet punktów..

Start Pruszcz 1:1 Promień Kowalewo Pomorskie

1:0 Jakub Środa 33′

1:1 Piotr Walaszkowski 81′

Start: Siuda, Ratkowski, Grobelniak, Ruciński, Nawrocki, Krzyżanowski, Środa, Cylc(85′ Szulc), Krajewski, Kasica(65′ Poćwiardowski), Krukowski( 72’Mielczarek)

ponadto w kadrze: Rola

żółta kartka: Środa